2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  FOTOT dramatike: Shqipëria rrezikohet nga një tjetër krizë edhe më e rëndë, që do e gjunjëzonte tërësisht vendin

  Thatësira e cila ka kapur vendin tonë ka sjellë krizë energjitike për shkak të shterimit të prirjeve në Liqenin e Fierzës.

  Pamjet tregojnë se dita ditës Liqeni i Fierzës, po shkon drejt “vdekjes” duke sjellë ndikim të dukshëm dhe në prodhimin e energjisë.

  Ndërkohë ulja e nivelit të ujit ka nxjerrë në sipërfaqe rrënojat e Kukësit të Vjetër. Alarmi për tharjen e Fierzës është ngritur prej ditësh, ndërkohë ministria ka kërkuar nga konsumatorët që të kursejnë sa të munden energjinë.

  Këtë të shtunë përmes një postimi në rrjetet sociale zëvendësministri i Kulturës, Zef Çuni ka publikuar pamjet e “frikshme” të rënies së nivelit të ujit në liqen.

  “Liqeni Kukesit dje tek ura mbi Drinin e Bardhe”, shkruan ai.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit