24.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Grida Duma tallet me kandidatin e Berishës për Durrësin: Ka 5 herë që garon për t’u bërë diçka

  Grida Duma ka ironizuar primaret e organizuara nga Komisioni i Rithemelimit në Durrës, ku u zgjodh si kandidat për zgjedhjet e 6 marsit, Ardian Muka.

  Sipas nënkryetares së Partisë Demokratike, kandidati i Rithemelimit për Durrësin ka 5 mandate që kërkon të hyjë në një listë, për të kandiduar për diçka, edhe pse e di që do të humbë.

  “Individët e përfshirë nga strukturat e PD te “Foltorja” nuk përfaqësojnë burimet më të mira njerëzore të PD.

  Rasti i Durrësit është një rast që ne e dimë që ka qenë kandidat, nuk e di sesa, ndoshta 5 mandate që kërkon të hyjë në një listë, që kërkon të kandidojë për diçka dhe nuk arrin dhe hyn në një listë sepse thjeshtësisht do të kandidojë, ndoshta e ka ëndrrën e jetës për të kandiduar, pavarësisht se do humbë.

  Janë individë normalë, por nuk e kanë peshën për të qenë kandidatë në situata të tilla”, u shpreh Duma në Debat.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit