17.5 C
Tirana
E hënë, 25 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Magjia e Frashërit dhe Bredhit të Hotovës

  Flokët e dëborës kanë mbuluar ditët e fundit edhe parkun kombëtar “Bredhi i Hotovës – Dangëlli”, i kthyer vitet e fundit në një destinacion turistik për të apasionuarit pas alpinizmit.

  Ky park ofron peizazhe fantastike natyrore, me pyje të larta të bredhit, peizazhe të mrekullueshme, kanione të mahnitshme, fshatra karakteristike me kulturë dhe histori të lashtë.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit