30.5 C
Tirana
E mërkurë, 12 Qershor, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Ministrja që mendon se një njeri në Shqipëri mund të jetojë me 130 euro në muaj

  Ministria e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj ka habitur me deklaratën e fundit.

  Ajo tha dje në emisionin ‘Opinion’ se në një familje me tre persona, nëse secili prej tyre merr 130-140 euro në muaj, nuk konsiderohen të varfër.

  “Ne kemi një përllogaritje të familjes mestare. Nuk kemi një përllogaritje sa duhet të jenë të ardhurat e një personi.

  Patjetër kjo shumëzohet me familjen mestare që është 3.5 persona.

  Nëse pyetja referohet sa duhet të gjenerojë një individ për të mos u konsideruar i varfër, kjo shifër është diku tek 130-140 euro për person”, tha Ibrahimaj.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit