24.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
More
  spot_img
  spot_img

  Rama mbron aferën e inceneratorëve

  Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një komentuesi sa i përket çështjes së inceneratorëve dhe debatit të hapur për ndërtimin e tyre.

  Në faqen e tij sociale, një nga komentuesi i është drejtuar me pyetjen nëse ndjen përgjegjësi për atë që opozita po e cilëson si aferë të Inceneratorëve.

  Shefi i qeverisë ka hedhur poshtë se këto investime mund të cilësohet si një aferë dhe e ka cilësuar ndërtimin e tre inceneratorëve si një punë të mirë që shpëtoi nga makthi i plehrave 3 qytetet Fier, Tiranën dhe Elbasanin.

  “Nesë në këtë punë të mire ka pasur edhe individë që mbrapa shpinës së qeverisë, kanë abuzuar me pushtetin e tyre, për të nxjerrë përfitime të paligjshme, këtë e nxjerr hetimi dhe gjykimi i drejtësisë, jo propaganda politike apo balta mediatike! Por kjo nuk e ndryshon faktin se veprat janë ndërtuar, janë aty dhe janë në shërbim të komuniteteve, të shendetit publik e te mjedisit”, shprehet Rama.

  Komentuesi: A ndjeni përgjegjësi Ju Z. Kryeministër per aferën e inceneratorve?

  Edi Rama: Ilir Mustafaraj për cilën “aferë të inceneratorëve” se une nuk di ndonjë aferë inceneratoresh, po di një punë të mirë që ka shpëtuar tre komunitete të mëdha nga makthi i plehrave, në Tiranë, Elbasan dhe Fier!

  Nesë në këtë punë të mire ka pasur edhe individë që mbrapa shpinës së qeverisë, kanë abuzuar me pushtetin e tyre, për të nxjerrë përfitime të paligjshme, këtë e nxjerr hetimi dhe gjykimi i drejtësisë, jo propaganda politike apo balta mediatike!

  Por kjo nuk e ndryshon faktin se veprat janë ndërtuar, janë aty dhe janë në shërbim të komuniteteve, të shendetit publik e te mjedisit”.

  Inceneratorët, Rama replikon me komentuesit: Punë e mirë që

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit