17.5 C
Tirana
E hënë, 25 Shtator, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  SHBA i dhuron një skaner të ri Rapiscan me rreze X Doganës shqiptare

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhuroi këtë javë një skaner të ri Rapiscan me rreze X prej 86,000 dollarësh në Doganën shqiptare, i cili do të përdoret në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës.

  Skaneri i ri do të shtojë aftësinë e Doganës për të rritur kapacitetin në identifikimin e kontrabandës dhe përshpejtimin e procesit për udhëtarët legjitimë.

  “Dogana është vendi kryesor për kapjen e parave të paligjshme dhe kontrabandës në kufijtë e Shqipërisë. Në fund të fundit, suksesi i Doganës do të bazohet në punën e palodhur të njerëzve të saj.

  Me ndershmëri, integritet dhe përkushtim ndaj misionit të tyre, ata do të kenë sukses. Kjo është ajo që ne mbështesim”, tha drejtori i Çështjeve Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit Ben Rockwell gjatë ceremonisë së dhurimit, krah drejtorit të Përgjithshëm të Administratës së Doganës Shqiptare Gent Gazheli.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit