2.5 C
Tirana
E premte, 8 Dhjetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Shkrimtari i njohur në gjendje të rëndë shëndetësore, miku i tij ndan lajmin: Po lufton me vdekjen!

  Shkrimtari i njohur, Bardhyl Londo, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

  Ka qenë shktrimtari , Andon Andoni, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije se miku i tij është duke kaluar luftuar vdekjen.

  “Miku im i mirë, poeti i angazhuar, liriku i thekur plot ëmbëlsi, autori i dhjetra librave me poezi, që solli ujin dhe mushtin e vendlindjes Përmetit në Tiranë dhe më gjerë, Bardh Londo është duke luftuar në këto ditë të vështira me vdekjen. Lutem për ty Bardh.

  “Atdheu s’eshte sa sedilja e makines tende,

  sa karrigia e zyres,

  sa dhoma komode

  A me degjon,

  ti qe me flamur te ri u gdhive ne mengjes,

  per ta ndryshuar, ndoshta, prape ne mbremje?

  Atdheu s’eshte loje kalamajsh.

  Atedheu eshte dhimbje.

  O Zot,

  Dhembje!”

  Bardhyl Londo

  Dhe unë këto çasti jam plot dhimbje për ty mik i shtrenjtë…Zoti ju ndihte.”, shkruan ai

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit