14.5 C
Tirana
E mërkurë, 4 Tetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Elbasan: Vjehrra rreh nusen, nusja dhunon vjerrin, arrestohet të dyja

  Një 61-vjeçare është vënë në pranga për ushtrim dhunë në familje.

  Sipas informacioneve shtetasja F. T ka dhunuar nusen e djalit të asaj M. T, e cila ishte e pajisur dhe me urdhër mbrojtje.

  Gjithashtu edhe nusja e dhunuar po procedohet penalisht, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj.

  Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit