13.5 C
Tirana
E mërkurë, 4 Tetor, 2023
More
  spot_img
  spot_img

  Gazetari: Kam videon e Shkëlzen Berishës dhe Fahri Balliut, duke bërë pazar në zyrën e Dritan Priftit. Ia mora Baba Takut

  Nga Adriatik Doçi

  Të fala Dan Hutrës dhe Joe Walsh, Doktor!

  Pas shpalljen non grata për korrupsion nga SHBA-të je kthyer në gjobëvënësin më të madh në Shqipëri, ku kërcënon biznesmenët, duke i detyruar të shkojnë të paguajnë tek Shkëlzeni.

  Do emra?

  Edhe Shkëlqim Devollin e detyrove të paguajë tek TV Zeni (me fatura) pasi e kërcënove në dhjetor.

  Artan Dulakun pse nuk e akuzon më? Po sepse paguan tek TV Zeni 7 milionë lekë çdo muaj.

  Janë mbi 50 biznesmenë që u ke vënë gjobë. Nëse do, t’i rreshtoj me emra dhe fatura.

  Si ka mundësi që të gjithë biznesmenët që dolën në dosjen e Arben Ahmetajt, paguajnë Zenin tënd?!

  Ndaj sot të iku llapa kur një gazetar të pyeti për biznesmenët që u doli emri si kamuflues të pasurive të Tigrit.

  Si ka mundësi që emri i Shkëlzenit del në privatizime, del tek Gërdeci, del tek dosja CEZ?

  Po të gërmosh edhe pak, do t’a gjesh edhe tek inceneratorët. Nëse nuk e beson pyet Tigrin!

  Dhe ajo videoja me të cilën të kërcënoi Ilir Meta në vitin 2015, ku shfaqet Shkëlzeni me Fahri Balliun duke bërë pazare me pasuritë publike në zyrën e ministrit Dritan Prifti, për të cilën the kur e pe ‘ç’më bëri budallai’, është në disa duar.

  Fatmirësisht unë rrija shpesh me Baba Takun asokohe.

  Edhe një herë, të fala Dan Hutrës!

  spot_imgspot_img

  Lajmet e fundit